sport

Lionel Messi po raz drugi

Lionel Messi po raz drugi

Barcelona jest prawdopodobnie najbardziej znanym i największym klubem w Europie, ale wiele osób wciąż nie wie, komu kibicować w piłce nożnej. Cóż, tym artykułem mam nadzieję, że wskażę ci właściwą drogę do wspierania twojego zespołu, mówiąc ci, czego szukać. Przez lata Barcelona była jedną z najbardziej dominujących drużyn w Europie, zdobywając potrójną koronę w trzech różnych rozgrywkach. A biorąc pod uwagę, że Lionel Messi zdobył już hat-tricka przeciwko Manchesterowi United w ostatnim meczu Copa del Provece, myślę, że możemy śmiało powiedzieć, że Argentyna jest jednym z najbardziej utalentowanych graczy na świecie. Nadal jednak powiedziałbym, że ta drużyna ma nam wiele do udowodnienia przez lata, przegrywając z Chelsea w swoim ostatnim meczu o Superpuchar Hiszpanii i nie wygrywając od 2021 roku.

Leo Messi nazwał Pescadora de laemię (zawodnikiem roku) w 2021 roku, po strzeleniu niesamowitego hat-tricka przeciwko Athletic Club Bilbao na stadionie Nou Camp. Dzięki 11 nagrodom Ballon d’Or między nim a kolegami z drużyny nie ma wątpliwości, który zawodnik przejdzie do legendy, zarówno na boisku, jak i poza nim. Messi spędził większość swojej klubowej kariery w FC Barcelona, ​​dwukrotnie zdobył potrójną koronę, dziesięć razy La Liga, raz Ligę Mistrzów UEFA i ponownie puchary, takie jak puchar Intertoto. Katalończycy trzykrotnie awansowali do półfinałów ligi, raz do Klubowego Pucharu Świata i raz do Pucharu UEFA. Oznacza to, że Messi miał prawdopodobnie największe szanse na strzelenie goli w tym sporcie, chociaż nie udało mu się zdobyć ich wszystkich.

Dominacja Lionela Messiego w tym sporcie wynika prawdopodobnie z tego, że gra dla jednej z najlepszych drużyn na świecie, jednocześnie zapewniając ofensywną piłkę nożną z głębi przeciwnej połowy. Pomimo tego, że nie był pomocnikiem zdobywającym bramki, Messi był płodnym podającym w piłce nożnej, wykonując podania w dobrym stylu i przygotowując innych do bramek. Przeciwko Sportingowi Lizbona w ćwierćfinale fazy grupowej mistrzostw świata z łatwością uzupełniał podania w ofensywnej trzeciej pozycji, jednocześnie skutecznie rozprowadzając grę z prawego skrzydła. Podczas półfinału z Chelsea, Messi wykonał dwa podania w polu karnym, z których jedno trafiło w prawy róg, by zdobyć bramkę głową. Niezależnie od tego, czy był to gol, który wygrał mecz, czy nie, sprawia to, że Messi jest moim zdaniem najbardziej kompletnym piłkarzem na świecie.

Jeśli Barcelona przegra trzy rozgrywki w tym sezonie, to wierzę, że Messi poprowadzi klub w świetnym kierunku, ponieważ zasługuje na to, by być na szczycie. Czuję, że fani piłki nożnej na całym świecie podniosą się tam, gdzie przerwali po Copa del Europeano tego lata i ukoronują nową potrójną koronę w Pucharze UEFA, który Barcelona z pewnością wygra. Dwoma innymi faworytami do korony będą PSV Eindhoven i Valencia, i będzie to przypadek, kto zajmie drugie miejsce, między tymi dwoma gigantami, którzy zostaną nazwani nowymi mistrzami Brasileiras de Football (Brasileiras to football).

W międzyczasie osobiście chciałbym zobaczyć, jak Lionel Messi występuje częściej w atakującej trzeciej części. Obecnie Messi odgrywa głębszą rolę, za napastnikiem i do tej pory prawie nie występował w żadnych atakach. Może to wynikać z faktu, że Barcelona potrzebuje wielu meczów w nogach, zanim rozpocznie fazę pucharową Ligi Mistrzów. Jeśli jednak zaczną bardziej grać zespołowo w rozgrywkach, to wierzę, że na prawym skrzydle staną się jeszcze bardziej niebezpieczni, a ich kreatywność znacznie wzrośnie. Miejmy nadzieję, że zobaczymy zmianę pozycji prawej flanki do przodu z Messiego na Pedro.

W tym sezonie wielu młodych ludzi zadebiutowało z La Masią, ale niewielu miało taki wpływ, jakiego się po nich spodziewano. Niektórzy zrobili wrażenie na błyskach, podczas gdy inni nie dali zespołowi szansy na odkupienie się na tym wczesnym etapie kariery. Hector Bellotti z pewnością robił wrażenie na pozycji na prawym skrzydle, ale inni gracze, tacy jak pomocnik Cesc Fabregas i napastnik Cavani z Barcelony, również byli pod wrażeniem. Jednak to, co robi na mnie największe wrażenie, to umiejętność dostosowania się młodych zawodników do ligi i grania w piłkę nożną wyższej jakości, niż większość ludzi sobie wyobraża. Do tego sezonu jeszcze daleko, ale ten sezon może być początkiem czegoś wyjątkowego na Camp Nou. Sprawdź ofertę zakładów bukmacherskich Lvbet